Heidi Hollander, Bestuurssecretaris bij Gelkenes Beheer
Vrouwen in de betonsector: ontmoet Heidi, de 'All-In-One Lady' over gezien en gehoord worden
Behalve moeder ben ik óók managementassistent, directielid en bestuurssecretaris. Zo snel kan het gaan. Tot 2018 was Heidi Hollander naast ook marketing manager bij een internationaal transportbedrijf. Daarna begon ze als managementassistent bij De Lek Beton. Enkele jaren later zat ze samen met twee andere collega’s in de directie van het bedrijf.
Inmiddels heeft ze haar plek gevonden als bestuurssecretaris binnen Gelkenes Beheer. Dat is de holding waaronder De Lek Beton en Van Dijk Beton vallen. 'Ik doe nu heel veel projecten binnen zowel de werkmaatschappijen als overkoepelend. Ik heb iedere dag een divers takenpakket. Ze noemen mij met een knipoog ook wel de vangrail'.
Elke dag is anders
Ze doet onder andere werk op het gebied van kwaliteit, arbo en milieu (KAM). Elke dag is anders en omdat ik voor diverse bedrijven werk vind ik het extra uitdagend. Beton is een prachtig bouwmateriaal, aldus Heidi. ,,Het is een stoer product en het is mooi dat er kansen liggen om het nog duurzamer te maken.
Daarom ben ik er ook trots op dat we het gouden CSC-certificaat wederom hebben behaald.” Op haar computerscherm prijkt het zojuist behaalde certificaat voor duurzaam, maatschappelijk verantwoord en veilig ondernemen. ,,Dat hebben we bij De Lek Beton net weer binnen voor drie jaar”, zegt ze trots. ,,Ik ben daar de afgelopen tijd best druk mee geweest. Informatie verzamelen, rangschikken en verantwoorden. Het is net puzzelen. Fijn dat we voor de derde keer op rij goud hebben gekregen.”
De bal die ging rollen
Heidi kwam dankzij haar echtgenoot in het bedrijf. ,,Hij rijdt op een betonmixer van De Lek Beton en hoorde van de eigenaar dat er een schaap met de vijf poten werd gezocht. ,,Mijn man zei toen: nou, die zit bij mij thuis op de bank. En zo is het balletje gaan rollen.” Heidi kwam op gesprek, het klikte en zo begon ze in september 2018 als managementassistente van de toenmalige directeur Arie Pols. ,,Dat van het schaap met de vijf poten klopte wel. Ik had heel veel uiteenlopende taken: projecten, marketing, juridische zaken, verzekeringen, certificeringen als ISO en CSC, noem maar op.” Ze was wel wat gewend, want hiervoor werkte ze op hetzelfde bedrijventerrein in Groot-Ammers, maar dan bij een grote internationale transportonderneming.
De drie-eenheid
Binnen enkele jaren na haar aantreden deed directeur Arie Pols een stapje terug, om later met pensioen te gaan. ,,Er is toen gezocht naar een geschikte opvolger, maar deze zoektocht had niet het gewenste resultaat. Toen hebben we als drie-eenheid de dagelijkse leiding opgepakt: Samen met collega’s Piet Verrips en Elly van de Laan vormden we het directieteam van De Lek Beton.”
Inmiddels heeft ze een spilfunctie in de holding gekregen. ,,Ik werk vijf dagen per week, maar wel tot half twee ’s middags. Zo kan ik ook nog mijn taken als moeder en mantelzorger vervullen. Onze zoon is inmiddels veertien, maar het is wel heel fijn dat ik de ruimte krijg van het bedrijf om elke dag op tijd naar huis te gaan. Ze zeiden wel dat ze niet verwachtten dat ik dan thuis ook nog de laptop open zou klappen. Ik beantwoord in de avond nog weleens wat mailtjes van het werk, maar het hoeft niet.”
De vierde generatie is in opmars
Bij De Lek Beton en Van Dijk Beton werken in totaal zo’n zeventig mensen, ongeveer gelijk verdeeld over beide locaties. De Lek Beton produceert betonmortel en Van Dijk maakt veel verschillende prefab elementen. ,,Dat gaat van kabelgoten en wanden voor de energietransitie tot aan putten waarin afvalcontainers worden geplaatst.” De onderneming vierde vorig jaar het 60-jarig jubileum, inmiddels is de derde generatie in het familiebedrijf werkzaam. ,,In ons jubileumboek staat een mooi overzicht van de generaties.” Heidi klapt het boek open en wijst met haar vinger naar een vrij vormgegeven stamboom van de familie. ,,Kijk, dat is de vierde generatie. Die komt er ook al aan.”
Iedereen wordt gezien en gehoord
In het jubileumboek zijn verschillende verhalen van medewerkers opgetekend en ook zijn de foto’s van medewerkers en familie prominent afgedrukt. ,,Dat tekent de sfeer hier wel: iedereen wordt gezien en gehoord en we doen het ook echt met elkaar. Daarom was het thema van het jubileum Met Mekaar.” In het familiebedrijf werken vrouwen op verschillende plekken, ook een enkeling in de productie en transport. ,,Ik denk zelf niet zo in man of vrouw en dat zie ik hier in het bedrijf ook. Ze kijken vooral naar wat je kunt en wat je kwaliteiten zijn. Je krijgt kansen, ongeacht wie je bent. Het is aan jou om ze te pakken.”